Koncert “2 Nights With Dave Rempis 
& Zimpel / Szpura / Traczyk”

Pn & Wt, 26 & 27.11.12, godz. 20:30

Drodzy milosnicy naszego cyklu “2 Nights With…” i muzyki improwizowanej na najwyzszym poziomie! Jestesmy dumni ze po pazdziernikowym wyjatkowym wydarzeniu “2 Night With Joe McPhee & Michael Zerang” mozemy naszych gosci zaprosic na dwa wieczory z kompozytorem i saksofonista DAVE REMPIS.
Przez dwa dni DAVE REMPIS towarzyszyc beda jedni z najlepszych polskich muzykow improwizowanej sceny muzycznej:
Waclaw Zimpel (Hera) / Pawel Szpura (Hera) / Wojtek Traczyk
Pn, 26.11.2012, godz. 20:30, Wstep 25 zl
Wt, 27.11.2012, godz. 20:30, Wstep 25 zl
Karnet na 2 dni: 40 zl
Bilety dostepne od Wtorku, 20.11.2012 przy barze w “Pardon, To Tu”
Dave Rempis – alto/tenor/baritone saxophone
Wacław Zimpel – clarinet, bass clarinet
Paweł Szpura – drums
Wojciech Traczyk – bass
Zespół powstał z inicjatywy Dave Rempisa i Wacława Zimpla, członków międzynarodowej orkiestry Kena Vandermarka – Resonance Ensemble. Muzycy będą pracować przez dwa dni nad kompozycjami Rempisa i Zimpla napisanymi specjalnie na ten zespół.

DAVE REMPIS

kompozytor i saksofonista (altowy, tenorowy i barytonowy); absolwent antropologii i etnomuzykologii Northwestern University oraz University of Ghana w Legon; karierę muzyczną rozpoczął w 1997 roku i bardzo szybko otrzymał ofertę zastąpienia Marsa Williamsa w kwintecie Kena Vandermarka, w którym stałym członkiem jest po dziś dzień. Krótko po tym działalność rozpoczęły autorskie formacje Dave’a Rempisa – Triage (z Jasonem Ajemianem na basie i Timem Daisym na perkusji), Dave Rempis Quartet i Dave Rempis Percussion Quartet. Koncertował i nagrywał z rozmaitymi składami – w triach z Alec’iem Ramsdell’em i Jerry’m Bryerton’em, Jason’em Roebke i Jim’em Baker’em, od początku został zaproszony do formacji Kena Vandermarka Territory Band a także the Brian Dibblee Quartet oraz the Chicago Improvisors. Współpracuje z wszystkimi najważniejszymi muzykami chicagowskiego młodego pokolenia (Hamid’em Drake’iem, Joe Morris’em, Fred’em Lonberg-Holm’em, Michael’em Zerang’iem, Kevin’em Drumm’em), a także europejskiej sceny awangardowej (Axel’em Doerner’em, Paul Lytton, Frederikiem Ljungkvistem, Per, Ake Holmlanderem i wielu innymi). Animator sceny muzycznej w Chicago, współtwórca festiwalu Umbrella Music i wspolorganizatorem festiwalu Pitchfork Music Festival.

www.daverempis.com

WACLAW ZIMPEL

klasycznie wykształcony klarnecista oraz kompozytor, obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów na światowej scenie muzyki improwizowanej. Największe inspiracje czerpie z sakralnej i rytualnej muzyki różnych kultur. W swoich kompozycjach często odnosi się do dawnych kompozytorów tworząc swoiste, współczesne polemiki lub komentarze muzycznych tradycji. Jest liderem dwóch zespołów, Hera oraz międzynarodowego Undivided, współtworzy Resonance, orkiestrę Kena Vandermarka. Współpracuje również z: Joe McPhee, Michaelem Zerangiem, Klausem Kugelem, Stevem Swellem, Bobbym Few, Perrym Robinsonem czy Mikołajem Trzaską.W 2010 roku wyróżniony jako Muzyk Roku na prestiżowym blogu Freejazz-Stef, Stefa Gijsselsa. Jest najmłodszym laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Poznania.

www.waclawzimpel.pl

PAWEL SZPURA

wszechstronny perkusista znany z formacji Kapishon, Cukunft, Spinalonga, Hera oraz współpracy z Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim, Wacławem Zimplem, Robertem Kusiołkiem, Michałem Górczyńskim i Tomaszem Dudą. Brał udział w festiwalach: WSJD, Warszawska Jesień, Mizrach (z Raphaelem Rogińskim i Marcinem Olesiem).
W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej i arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60-tych i 70-tych.
Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans, to sprawia, że jest kontynuatorem tradycji Eda Blackwella i Hamida Drake’a.

WOJTEK TRACZYK

Wojciech Traczyk – jest kontrabasistą, basistą, kompozytorem i improwizatorem od lat eksplorującym różne muzyczne style, poszerzając tym samym horyzonty, wzbogacając i stale przedefiniowując swój język muzyczny i zwiększając skalę i zakres doznań. Kształcił się w PSM im. F.Chopina w Warszawie, na Wydziale Jazzu w AM im. K.Szymanowskiego w Katowicach, na Wydziale Matematyki UW i w zespołach starszych/mądrzejszych/lepszych. 100 lat temu był laureatem różnych konkursów jazzowych, takich jak na przykład Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors, Festiwal Standardów Jazzowych w Siedlcach, grając tam z różnymi zespołami. Współpracował z różnymi artystami i zespołami, między innymi z: Władysławem Jagiełło, Jimem Bakerem, Aramem Sheltonem, Maria Peszek, Gaba Kulka, Sufity, Neurasja, Tworzywem Sztucznym, Muzykoterapia, The Light, Kamil Szuszkiewicz Band, Młynarski Plays Młynarski, Kari Amirian, Natu, Wacław Zimpel, Janusz Smyk, Kapacitron. Ostatnio, zainspirowany bardzo ciekawą preparacją kontrabasu, której autorem jest Huba Połoniewicz, oraz otwierającą oczy choć momentami nieco niebezpieczną podróżą.